İnternette Ek İş Yapmak | | Özet Seyret - Etkileşimli Özetler

İnternette Ek İş Yapmak

Günümüzde öğrenciler, ev hanımları, işsizler ve gelirini artırmak isteyenler için en kolay ulaşabilecekleri ve çalışabilecekleri mecra internet’tir. Hatta “İnternet üzerinden ek iş yapmak” cümlesi arama motorlarında en çok aranan konulardandır.

İnternetten Ek Kazanç İçin En Çok Tercih Edilen Yöntemler

-Youtube kanalı açıp reklam geliri elde etmek
-Site veya blog açıp reklam geliri elde etmek
-Yazılım ya da tasarım freelance işler yapmak
-Twitter, Facebook, İnstagram gibi sosyal medya sitelerinde kendi kişisel sayfanızdan reklam  yayınlamak
-Anket doldurmak, reklam izlemek
-İnternet satışı yapmak (Ürün veya hizmet)
-Dizi film çevirmenliği ya da yabancı dille yazılmış metin çevirmenliği yapmak / Yabancı dilde konuşmaları eş zamanlı çevirmek
-2. el sitelerde satış yapmak
-El işi / hobi ürünlerinizi satmak

Nasıl Yapılır?

Kişisel site ve bloglar, Youtube kanalı, sosyal medya hesapları üzerinden para kazanabilmek için takipçi sayısının çok olması şarttır.

Anket doldurmak, reklam izlemek, makale yazmak gibi konularda para kazabilmek için üye olduğunuz siteleri sürekli kontrol etmeli ve yeni anket, reklam, makaleleri görmekte geç kalınmamalıdır.

İnternet üzerinden satış yapmak kendi kişisel sosyal medya hesaplarınız üzerinden olacağı gibi çok bilinen satış sitelerine de üye olunabilir.
İnternetten çok para kazanmak hatta hiç bir işten çok para kazanmak işe başlar başlamaz olmaz. Çok çalışmak, bilinirliğinizi artırmak, hangi işi yaparsanız yapın ortaya bir fark koymak zorundasınız. Tüm bunlar olduktan sonra elinizi kıpırdatmadan para kendiliğinden akmaya başlayacaktır.

Örneğin ; Bir Youtube kanalı açıp reklam geliri elde etmek istiyorsunuz nasıl yapabilirim demeden önce ne yapmalıyım sorusunu sormalısınız. Belkide youtube kanalı açmak sizin için uygun olmayacak ve şevkiniz çoktan kırılmış olacaktır. Herşeyden önce ilk olarak ben neyi iyi yapıyorum sorusunu sormalısınız. Belki bazı kişiler için komik gelebilir, fakat “hiç bir şey gelmiyor aklıma“, “neyi iyi yaptığımı bile bilmiyorum” sesleri genelde duyulan seslerdir. Endişe etmeyin neyi iyi yapmadığınız hakkında bile, kendi aklınızdan gelenleri yazsanız bu bile başlangıç için yeterli sayılabilir..

Şimdi diyeceksiniz ki komiklikten öte olarak “dalga mı geçiyorsun ?” hayır çok ciddiyim. Yukarıda sıralanan yöntemlerde site veya blog açmak diye bir takım maddeler var. işte aklınızdan geçenleri basit bir bloğa aktarabilirsiniz.

E o zaman yaziyim ya aklıma ne gelirse parada aksın?” yazın yazın tabikide.. hatta gani gani aksın(inşallah). DA- nasıl akacak? o kısım için “çok çalışmak , emek vermek” kısmını iyi bir şekilde programlamanız gerekebilir. çünkü her şeyin kuralı olduğu gibi internetin de kendine özgü bazı kuralları bulunmaktadır.

Kuraldan ziyade bir yazı yazdığınızda bu yazıyı ilk andan itibaren sadece siz bilebilirsiniz sizden başka kimse bilmeyeceği için ziyaretçiniz de olmayacak e bu durumda blog veya web sitenize reklam almanızda bir hayli zor olabilir.

Konu fazla karıştırılmadan kısa bir süreliğine burada sonra eriyor, daha sonra bu başlık altından en çok tercih edilen yöntemler detaylıca incelenecektir.

Eğer araştırmaya devam etmek isterseniz internet’te “Site veya blog nasıl açılır” şeklinde arama yapabilir, kendinize uygun anlatımlar doğrultusunda bir yol haritası çizebilirsiniz.

Paylaş >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.