İnsanlar işsiz kalacak! | Özet Seyret - Etkileşimli Özetler

İnsanoğlunun yarısı 30 yıl içerisinde işsiz kalacak!


Silikon Vadisi’nden ayrılarak sade bir yaşama yönelen eski Facebook yöneticisi Antonio Garcia Martinez medeniyetin 30 yıl içinde kaos ve çatışma içinde kötü bir hâl alacağı düşüncesinde.

28 Haziran 2016 tarihinde yayınlanan Chaos Monkeys adlı kitabın oluşumunu sağlayan bu bilişim insanı , merminin paradan daha değerli olacağını , teknoloji ile siyaset arasında büyük bir yarış olduğunu ifade etmekte.

Gelişmeler ile “İnsanoğlunun yarısı 30 yıl içinde işsiz kalacak” iddiasını süren Martinez , dünyanın sanılandan çok daha hızlı ve kötü bir hal alacağını söylüyor ve devam ediyor. “Çoğu kişi farkında değil teknoloji ile siyaset arasında bir rekabet var ve teknoloji büyük bir fark ile önde.. teknolojik gelişmelerin sonucunda insanlığın çoğunluğu işsizlik ve korkunç bir gelecek bekliyor olabilir.”

Chaos Monkeys yazarı son olarak “İnanın ben gelecekten geliyorum. Daha yeni San Francisco adlı zaman makinesinden çıktım. Dünyanın gelecek 5-10 yıl içinde neye benzeyeceğini gördüm. Şu an size imkansız gibi gelen olaylar çok yakında gerçek olacak”

Paylaş >

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir